Inbjudan till Sjöängsskolans föräldrar med ungdomar i åk 9

Att välja framtid, eller att välja studie- och yrkesinriktning, är en uppgift som många ställs inför flera gånger under sitt liv. För våra ungdomar är det för första gången i och med att obligatoriska grundskolan snart är slutförd. 

För att vara ungdomarna och Er behjälplig inför detta val vill jag inbjuda till informationskväll om gymnasievalet. Jag ger en allmän information främst riktad till föräldrar, men ungdomarna är naturligtvis också varmt välkomna att delta.

v. 40                 

9C               måndag 3 oktober  kl. 18.30

9B               tisdag 4 oktober  kl. 18.30

9A              onsdag 5 oktober  kl. 18.30                     

Samtilga tillfällen äger rum i sal A13, entré A1 vån 1

Välkomna!

Vänliga hälsningar

Helena Selin

Dela:
Kategorier: